Снимка: Getty Images/Gulliver

3122 0

Българският национал Андрей Гълъбинов прониза вратата на Джанлуиджи Буфон при домакинството на Дженоа на Ювентус във втория кръг на Серия А.

Резултатът до 7-ата минута бе 2:0 в полза на домакините Първо Миралем Пянич вкара топката в собствената си врата броени секунди след първия съдийски сигнал, а второто попадение за бе дело на Андрей Гълъбинов. Той се разписа от дузпа, удвоявайки преднината на своя състав.

Припомняме, че нападателят вкара победния гол в приятелска среща с германския Хофенхайм. Дженоа се наложи с 3:2. Бившият футболист на Новара вкара третия гол за своя тим в 84-ата минута с мощен изстрел в горния десен ъгъл.