Верона попари Милан в края

Снимка: Getty images/Gulliver

929 0

Верона шокира Милан в края, в мач от 26-ия кръг на Серия А на своя „Джузепе Меаца”.

Менез и Мексес вкараха след като Лука Тони изведе гостите напред.

В последната минута от продължението на мача Нико Лопес даде точката на веронци.

По този начин „росонерите” пропуснаха да се доближат до класиране в първата шестица, даваща право на участие в евротурнирите.

Лука Тони изведе Верона непред след като реализира технично дузпа в 17-ата минута.

Домакините реагираха и отново започнаха да тормозят защитата на гостите.

В 31-ата минута Верона обаче бе до удвояване след грешка в защитата на домакините. С дружни усилия те неутрализираха опасността.

Бомбен шут на Мексес при последвалата атака премина на сантиметри от гредата в 32-ата минута.

След фаул срещу Мексес и Милан получи дузпа. Менез с топовен изстрел не остави шанс на вратаря и изравни – 1:1 в 41-ата минута.

С подновяването на играта Милан излезе напред, след като Мексес в 47-ата минута нахлу в наказателното и с нисък изстрел отбеляза за 2:1.

Оттук нататък Милан взе инициативата и продължи да пресира съперника.

Верона все пак търсеше своя шанс за изравняване и бе близо до него.

Таксидис стъписа домакините в 73-ата минута, след като овладя топката и с удар извън наказателното поле разтресе горната греда.

В 5-ата минута на добавеното време Никола Лопес огорчи тима на Пипо Индзаги и реализира за 2:2.

С победата Милан събира 35 точки и остава десети.