Ювентус записа 14-а поредна победа в Серия А

870 0

Ювентус продължава отличното си представяне в Серия А. Отборът на Макс Алегри записа 14-а поредна победа в първенството, надделявайки с 2:0 над предпоследния Фрозиноне на българина Александър Тонев.

През първата част шампионите имаха надмощие, но не успяха да стигнат до попадение. В двете по-добри положения вратарят на Фрозиноне Леали отрази ударите на Стураро и Мората.

"Бианконерите" стигнаха до победното попадение през втората част. В 73-ата минута Хуан Куадрадо се възползва от чудесен пас на Алекс Сандро и проби вратат на италианския опашкар. В даденото продължение Пауло Дибала записа също името си сред голмайсторите, след асистенция на Мората - 2:0.

Българският национал Тонев бе титуляр в този мач и остана на терена до края.

След победата Ювентус запази второто си място, поддържайки дистанцията от първия Наполи на 2 точки. Фрозиноне остава 19-и, като това е трета загуба за тима в последните му 5 мача.