Ювентус разгроми Торино в градското дерби за Купата на Италия

1094 0

Шампионът на Италия Ювентус продължава да демонстрира, че се намира в превъзходна форма. Късно снощи възпитаниците на Масимилиано Алегри разбиха с 4:0 Торино в мач за Купата на Италия и продължават напред в турнира, който спечелиха през миналата кампания.

Старши-треньорът заложи на част от резервите в двубоя, но това по никакъв начин не навреди на качеството, което демонстрираха "бианконерите" в своята игра. Те доминираха изцяло в двубоя и в крайна сметка се поздравиха с лесен успех.

В 28' падна първото попадение след комбинация на Алваро Мората и Симоне Заза, който преодоля лесно вратаря.

4 минути след началото на втората част гостите останах с човек по-малко, след като втори жълт картон получи Молинаро. В 51' пък Симоне Заза вкара втория си гол в мача, а две по-късно беше изваден от треньора заради много грубата си игра. Той едва не си изкара червен картон, но въпреки това остави отлични впечатления с играта си.

Той беше сменен от Паоло Дибала, който в 73' материализира пас на Мората за 3:0. Крайното 4:0 оформи Пол Погба 8 минути преди края.

Така Ювентус не допусна изненада, след като по-рано днес от турнира отпаднаха Рома и Фиорентина.