Ювентус продължи възхода си срещу Лацио

895 0

Отборът на Ювентус записа пета поредна победа в италианската Серия А. В първия мач от 15-ия кръг, шампионите се наложиха като гост с 2:0 над Лацио.

Грандът от Торино излезе напред в резултата още в 7-ата минута, при която аржентинският бранител на домакините Сантяго Джентилети си отбеляза автогол. До края на първата част „бианконерите” съкрушиха своя съперник с второ попадение. В 31-ата минута младата звезда на „черно-белите” Пауло Дибала с мощен шут от близо 25 метра простреля стража на „римските орли” за крайното 2:0.

Така въпреки лошия старт на сезона, с отличното си представяне в последно време, играчите на „Старата госпожа” вече са плътно до лидерите в класирането.

Със спечелените три точки играчите на Масимилиано Алегри се изравниха по точки с четвъртия Рома, като и двата тима са с по 27. Лацио пък остава на десета позиция с 19 пункта.