Ювентус победи Рома в луд мач

3502 0

Ювентус победи с 3:2 Рома в дербито между фаворитите за спечелването на титлата в Серия А през този сезон. Така торинският гранд излезе еднолично на първо място в класирането с актив от 18 точки. Рома остана на втора позиция с 15 т.

Преди мача двата тима нямаха загубена точка, а в сряда "Старата госпожа" допусна първия гол във вратата си при загубата с 0:1 от Атлетико (М) в Шампионската лига.

Срещата бе много интересна, а двата тима предложиха атрактивен футбол. В 27-ата минута домакините от Торино поведоха след гол на Карлос Тевес от дузпа. Малко по-късно "вълците" изравниха, а попадението бе на ветерана Франческо Тоти също от 11-метров наказателен удар. В 44-ата минута Рома постигна пълен обрат и вкара нов гол чрез Хуан Мануел Итурбе. Футболистите на Ювентус обаче не се предадоха и секунди преди последния съдийски сигнал за първата част Карлос Тевес отново се разписа от дузпа. В края на мача Леонардо Бонучи вкара гол и така донесе ценната победа на домакините. В 89-ата минута Алваро Мората от италианския шампион и Константинос Манолас се сбиха и получиха червени картони.

В историята Рома е гостувала общо 81 пъти в Торино. „Вълците” имат едва осем победи срещу 52 загуби, а 21 пъти двата отбора са завършвали наравно.