Юве с първа загуба в Серия А от октомври, Наполи подобри клубен рекорд

816 0

Изпадналият тим на Верона нанесе поражение на осигурилия си предсрочно шампионската титла Ювентус с 2:1 в среща от 37-и кръг на първенството.

Лука Тони от дузпа малко преди края на полувремето даде преднина на домакините, а в 55-ата минута Федерико Вивиани вкара втори гол за Верона. В допълнителното време на мача Алекс Сандро от Юве бе изгонен за втори жълт картон, а малко след това бе отсъдена дузпа за тима от Торино, която бе реализирана от Пауло Дибала.

Така бе прекъсната серия на "Старата госпожа" от 26 мача без загуба (25 победи). За последно възпитаниците на Масимилиано Алегри загубиха в шампионата на 28 октомври миналата година.

Наполи постигна много ценна победа над Торино с 2:1 като гост, която върна отбора на второто място в класирането кръг преди края. Точни за неаполитанците бяха Гонсало Игуаин и Хосе Калехон, а за домакините се разписа Бруно Перес.

Наполи има две точки повече от третия Рома. В заключителния кръг столичани гостуват на Милан, а южняците посрещат изпадналия от елита Фрозиноне.

Наполи с победата си над Торино събра 79 точки и счупи клубен рекорд. Досега най-доброто постижение на тима бе 78 точки през сезоните 2012/13 и 2013/14.

Игуаин вече има 33 гола в Серия А. Такъв показател е достигал за последно неговия аржентински сънародник Антонио Анджелило през далечния сезон 1958/59.