Юве непоклатим на върха след триумф на "Сан Сиро"

2070 0

Ювентус постигна трета поредна победа в Серия А, след като победи с 1:0 Милан в дербито на италианското калчо и застана непоклатимо на върха в класирането. Успехът на "Сан Сиро" бе сладък реванш за треньора на шампионите Масимо Алегри, който бе уволнен през миналия сезон като треньор на "росонерите". Победният гол бе дело на Карлос Тевес в 71-ата минута, а принос за него имаше и Пол Погба.

Милан остана на трето място с актив от 6 точки.

През първата част домакините бяха равностойни на съперника си. Въпреки това повече положения имаше пред вратата на Абиати. Домакините бяха близо до гол в 27-ата минута, когато Кейсуке Хонда стреля с глава, но Буфон показа класен рефлекс.

В 71-ата минута Тевес вкара майсторски гол след страхотно двойно подаване с Пол Погба. Аржентинецът отпразнува попадението, захапвайки предварително скрит в шортите му биберон, с което посвети гола на своя син.