Ужасяваща контузия на Оспина помрачи победата на Наполи срещу Удинезе (ВИДЕО)

Снимка: Getty Images/Gulliver

2538 0

Наполи победи Удинезе в среща от 28-ия кръг на Серия А, но успехът не дойде лесно за отбора на Карло Анчелоти. Неаполитанците победиха с 4:2 и така Наполи запази вторто си място и вече има 60 точки, девет пред третия Интер и 15 зад лидера Ювентус. Удинезе остава 16-и с 25 точки.

Срещата обаче ще се запомни с ужасяващата контузия, която получи вратарят на домакините Давид Оспина. Още в 7' се стигна до неприятния сблъсък, при който колумбиецът излезе, за да пресече подаване към Иняцио Пусето, който удари вратаря в главата с крака си. Стражът обаче остана на терена, докато не дойде 44' от срещата, когато се свлече на земята и бе откаран незабавно в болница. Прегледите са обнадеждаващи, но Оспина ще остане под лекарско наблюдение

Иначе играчите на Анчелоти пропиляха аванс от два гола през първото полувреме. Благодарение на доброто си представяне през вторите 45 минути стигнаха до успеха. Амин Юнес откри в 17', а девет по-късно Хосе Кайехон удвои резултата. Гостите не се примирха и Кевин Лазаня намали в 30', а Секо Фофана изравни в 36-ата минута. Аркадиуш Милик отново изведе Наполи в 57', а Дрийс Мертенс оформи крайното 4:2 в 70'.