Удинезе нанесе първо поражение на Интер

Снимка: Getty Images/Gulliver

950 0

Отборът на Интер допусна първо поражение от началото на сезона в Серия А, след като загуби от Удинезе с 1:3 у дома в мач от 17-ия кръг на шампионата.

Лидерите в класирането имаха 12 победи и 4 равенства до този момент, но допуснаха изненадваща грешка при домакинството си на непостоянния до момента тим на Удинезе. На „Сан Сиро“ гостите поведоха в резултата в 14-та минута чрез Кевин Лазаня, но само минута по-късно голмайсторът на „нерадзурите“ Мауро Икарди изравни.

В 61-та минута Родриго де Паул отново даде преднина на Удине от дузпа. Първоначално реферът подмина ситуацията, но след това с помощта на VAR правилно посочи бялата точка. 12 минути по-късно Антонин Барак оформи крайното 3:1. По този начин Интер може да изгуби първото място, ако по-късно днес Наполи вземе домакинството си на Торино. Удинезе заема 11-та позиция в подреждането с актив от 21 точки.