"Старата госпожа" кавалерски се издъни, за да запази интригата в Серия А

Снимка: Getty images/Gulliver

1435 0

„Старата госпожа” се прояви като истински кавалер след фиаското на Рома, която записа равенство 0:0 с последния Парма.

Ювентус реши да запази интригата в „калчото” и направи като гост 2:2 с предпоследния Чезена в мач от 23-и кръг на италианската Серия „А“.

Чезена поведе с гол на Джурич в 18-ата минута. Пирло допусна грешка при опит да финтира играч на Чезена. След това топката бе изпратена към Джурич и той през ръцете на вратаря откри резултата.

На „Старата госпожа” й трябваха 10 минути, за да върне гола. Това се случи след като Погба отляво качи топката на главата на Мората, който разстреля вратата на домакините.

В 33-ата минута Ювентус излезе напред в резултата. След като Мората насочи с глава топката към дузпата двама защитници на Чезена не се разбраха, а Маркизио се възползва от това и отбеляза за 1:2.

През второто полувреме Чезена даде всичко от себе си и достигна до изравняване. При изсипване на топката пред наказателното поле Джурич разстреля Буфон за 2:2.

Така Юве запази дистанцията от 7 точки пред Рома, водейки класирането с 54 пункта.

Чезена пък остана на 19-та позиция с 15 точки.

Киево успя да победи Сампдория с 2:1.

Мариано Иско откри резултата за домакините от Верона още във втората минута.

В 39-ата Рикардо Меджорини удвои. Сампдория успя да върне едно попадение в края на редовното време след гол на резервата Луис Муриел.

Киево се изкачи на 15-а позиция в класирането с актив от 24 точки.