Специя изпусна Каляри в дебюта на Петко Христов

1349 0

Петко Христов записа цял мач в дебюта си за Специя в Серия А. Отборът завърши наравно 2:2 при гостуването си на Каляри в мач от първия кръг на Калчото. Специя поведе още в 7-ата минута, като Емануел Джеси прати топката в мрежата след хубав удар в долния ляв ъгъл.

В 43-ата минута Жоао Педро беше близо до гола, но вратарят на Специя Йерон Зут спаси. В 58-ата минута Симоне Бастони покачи резултата на 2:0. В 62-ата минута обаче Жоао Педро се разписа за Каляри и намали резултата. В 66-ата Зут фаулира съперник в наказателното поле и Жоао Педро от дузпа възстанови равенството.

За Петко Христов това е дебют в Серия А, като преди това защитникът беше собственост на Фиорентина, а защитаваше цветовете още на отборите на Тернана, Бисчелие и Про Верчели.