След обрат: Ювентус стигна до успеха срещу Парма

Снимка: Gulliver/GettyImages

1150 0

Торинският гранд Ювентус стигна до победа след обрат срещу Парма с 3:1 в пореден мач от 32-ия кръг от италианската Серия А. "Дуковете" взеха превес от пряк свободен удар на Гастон Бругман след 25 минути игра, но Юве изравни две минути преди края на първото полувреме чрез Алекс Сандро. Бразилецът осъществи пълния обрат в началото на втората част, а бранителят Матайс де Лихт оформи крайния резултат в срещата между двата тима.

Успехът върна Ювентус на третото място във временното класиране, като тимът на Андреа Пирло вече е с 65 точки, на една зад втория Милан и с една пред четвъртия Аталанта. Парма, от своя страна, е предпоследен и е с едва 20 точки, като „дуковете” ще трябва да се борят сериозно за своето оцеляване в елита, което не е от най-сигурните неща.

Актуалният шампион започна агресивно и още след 8 минути игра стигнаха до шанс за гол. Кристиано Роналдо стигна до отбита топка и нанесе удар, но стражът на "дуковете" Коломби се намеси решително и изби. Миг по-късно звездата на Юве имаше още една добра възможност. Кристиано отправи изстрел в центъра на вратата, но вратарят на гостите отново се намеси решително и прати топката встрани.

В 25-ата минута Парма откри резултата. Бругман стреля много красиво от пряк свободен удар, а топката влетя в десния ъгъл на Джанлуиджи Буфон.

Юве мигновено опита да върне пасива си. В 28-ата минута Пауло Дибала отправи изстрел от границата на наказателното поле, но топката прелетя над напречната греда.

Шест по-късно Лео Бонучи стреля с глава, но ударът премина на сантиметри от левия страничен стълб на Коломби.

Натискът на домакините даде резултат и в две преди края на полувремето резултатът бе изравнен. Матайс де Лихт нанесе изстрел, който бе блокиран, след което Алекс Сандро отклони топката в мрежата на „дуковете“.

"Бианконерите" стартираха отлично втората част и успяха да обърнат резултата. Кристиано Роналдо задържа на границата на наказателното поле и видя Хуан Куадрадо, Той центрира, след което Алекс Сандро достигна до топката и с глава отблизо отбеляза второто си попадение в мача - 2:1.

Парма стигна до чудесен шанс да иравни резултата. След центриране от ъглов удар Жордан Осорио нанесе изстрел с глава, след което топката влизаше в долния ляв ъгъл, но Артур решително изби пред голлинията.

В 69-ата минута "бианконерите" уввеличиха преднината си. Хуан Куадрадо центрира в наказателното поле, където Матайс де Лихт бе над всички и с глава реализира в мрежата на Симоне Коломби.

В 81-ата минута Джанлуиджи Буфон бе принуден да избива с една ръка изстрел отблизо на резервата Ян Карамо. След последвалият ъглов удар Жордан Осорио стреля с глава, но над вратата.

Това бе и последният по-интересен момент от "Алианц Стейдиъм", с който Юве се добра до трите точки.