Швеция дръпна на Италия преди реванша

Снимка: Gulliver/GettyImages

1106 0

Отборът на Швеция победи Италия с 1:0 у дома в първия плейофен мач за класиране на Световното първенство в Русия следващата година.

На „Френдс Арена“ в Стокхолм домакините играха изключително здраво и трудно през целия двубой, което много затрудни считаните за фаворити играчи на Италия. Шведите бяха по-активни през първата част, а след почивката се възползваха от единствения си шанс, за да стигнат до безценен гол.

В 61-та минута Якоб Йохансон стреля от границата на наказателното поле, топката срещна крак на бранител на гостите и излъга Джанлуиджи Буфон за 1:0. До края на срещата домакините опазиха вратата си суха, като изстрел на Матео Дармиан срещна гредата. По този начин Швеция взе преднина преди реванша в Милано следващата седмица.