Шампионски Рома и грешен Ювентус в междинния кръг в Серия А

1073 0

Отборът на Рома продължи с отличните изяви в Серия А. В мач от междинния 10-и кръг играчите на Руди Гарсия записаха пети пореден успех в шампионата, побеждавайки с 3:1 на своя „Стадио Олимпико” състава на Удинезе.

Само след десет минути игра „римските вълци” вече си бяха осигурили комфортна преднина от 2 гола след попадения на Миралем Пянич в 4-ата и Майкон в 9-ата минути.

След почивката Жервиньо направи резултата класически в 63-ата минута, а крайното 3:1 оформи Сирил Теро в 77-ата минута.

В друг мач от кръга шампионите от Ювентус допуснаха поредна грешка от началото на сезона, след като загуби с 0:1 при гостуването на Сасуоло.

Във временното класиране лидер продължава да бъде тимът на Рома с 23 точки пред Наполи, Фиорентина и Интер с по 21. Ювентус пък е 12-ти със скромния актив от 12 пункта.