Сампдория доближи върха след успех у дома

1088 0

Бившият кандидат за подписа на Димитър Бербатов - Сампдория, продължава безгрешното си представяне в Серия А през новия сезон. Възпитаниците на Валтер Дзенга победиха у дома Болоня с 2:0.

Гостите останаха с човек по-малко в 62-ата минута, когато Лука Ицо получи втори жълт картон и напусна терена. Домакините се възползваха от това и в 75-ата минута успяха да открият резултата чрез Едер. Четири минути по-късно Сориано покачи на 2:0.

Успехът позиционира Сампдория на трета позиция в класирането със 7 точки, само на две от водача Интер. Болоня е предпоследен без точки в актива си.