С 3:1 над Реал Юнайтед си осигури вечно дерби в Маями (ВИДЕО)

1357 0

Манчестър Юнайтед победи Реал (Мадрид) с 3:1 в битка за класиране на финал в турнира "Интернешънъл Чемпиънс Къп". Успехът отведе "червените дяволи“ на финал в понеделник срещу вечния си съперник във Висшата лига Ливърпул.

"Мичиган Стейдиъм“ домакинства на двубоя, а рекордните за футболен мач в САЩ 109 318 зрители дойдоха да видят сблъсъка на гигантите.

Юнайтед откри в 20-ата минута, когато Ашли Йънг матира Касияс. Шест минути по-късно Реал стигна до дузпа, след като Кийн събори Бейл в наказателното поле на англичаните. Уелсецът застана зад бялата точка и направи 1:1.

Отново Ашли Йънг обаче бе точен в 37-ата минута за 2:1 в полза на Юнайтед. В 55-ата минута на двубоя Гарет Бейл нацели гредата на Де Хеа. Карло Анчелоти пусна коза си Кристиано Роналдо в 74-ата минута, но и той не можа да помогне на Реал срещу бившия си тим.

Третият гол в испанската врата падна в 79-ата минута. Тогава Чичарито оползотвори недобро излизане на Касияс и с глава оформи крайното 3:1.