Рома записа седма победа поред в Серия А

745 0

Отборът на Рома записа изразителен домакински успех срещу Фиорентина с 4:1 в първия двубой от 28-и кръг на Серия А.

Римските "вълци" стартираха много силно срещата и нанизаха три гола през първите 45 минути, автори на които станаха Стефан Ел Шаарауи (22`), Мохамед Салах (26`) и Диего Пероти (38`).

Малко преди сигнала за край на първото полувреме Йосип Иличич върна един гол от дузпа, но в 58-ата минути Салах вкара второто си попадение в срещата и резултатът 4:1 се запази до края.

Рома под ръководството на Лучано Спалети стигна до седма поредна победа в Серия А и заема трето място с 56 точки. Лидер с 61 точки е Ювентус, който в неделя гостува на Аталанта. Фиорентина остава на четвърта позиция с 53 пункта.