Рома стъпи на криво на старта на Серия А срещу опашкар, Аталанта потегли успешно

1118 0

Рома започна с грешна стъпка новия сезон в италианската Серия А. "Вълците" на Жозе Моуриньо завършиха със зрелищно равенство 2:2 срещу Салернитана, който през миналата кампания бе сред застрашените от изпадане отбори.

Андреа Белоти се отчете с две попадения за домакините от Рим, докато отсреща Антонио Кандрева отвърна с две. Белоти откри в 17-ата минута, след като в 8-ата негово попадение бе отменено заради засада.

Кандрева обаче се разписа след средата на първата част, както и в самото начало на втората, за да осъществи пълния обрат. Все пак 10-ина минути преди края на редовното време Белоти възстанови паритета.

В друга среща от Серия А, играна по същото време, Аталанта започна успешно, побеждавайки Сасуоло с 2:0. Очакванията за голов спектакъл в този дуел не се сбъднаха, но Богинята взе своето.

Успехът не дойде никак лесно, след като до 83-тата минута нямаше попадения. Тогава Де Кетелаере се разписа, а в третата минута от добавеното времe Дзортеа оформи крайното 2:0.

В следващия кръг Аталанта гостува на Фрозиноне (26.08), докато Сасуоло има тежка визита на шампиона Наполи (27.08). Рома пък ще търси първа победа като гост на Верона (26.08), докато Салернитана приема у дома Удинезе (28.08).