Рома отнесе Фиорентина на старта на Калчото

1123 0

Рома стартира с победа новия сезон в Серия А. Вълците се наложиха с 2-0 над Фиорентина вкъщи, показвайки много убедителна игра през първото полувреме и отпускайки газта през второто.

Рома натисна съперника си още от самото начало и в 28-та минута Раджа Наинголан откри след много качествена комбинация.

Римляните имаха няколко шанса да увеличат аванса си през втората част, но Жервиньо пропусна 2 изгодни положения.

Фиорентина се пробуди след 60-та минута и имаше две отлични възможности да изравни, но и в двата случая вратаря Морган Де Санктис блесна. В самия край на двубоя Жервиньо направи 2-0, след извеждащ пас на Наинголан.