Рома е в следващата фаза на Лига Европа

984 0

Италианският гранд Рома записа изключително представяне срещу Виктория Пилзен, след като спечели с 4:1 на "Олимпико" и се класира за следващата фаза на Лига Европа.

Римските "вълци" стигнаха лесно до успеха, въпреки че до почивката резултатът беше 1:1 след голове на Джеко и Земан. През второто полувреме обаче домакините напълно доминираха на терена.

В 61' Рюдигер асистира на Джеко за втория му гол в мача, в 82' дойде и най-красивото изпълнение за вечерта. Пероти получи топката в накзателното поле, финтира защитник и пробва подаване "Робона", предназначено за Джеко. Пасът обаче се превърна в удар, който бе неспасяем за вратаря - 3:1.

Крайното 4:1 беше оформено от Джеко, който реализира своя хеттрик.

Победата остави Рома на върха в класирането с 11 точки, което праща римляните в слевдащата фаза. Освен това италианският тим е недостижим на върха. Вторият Астра има 7 точки - две повече от Аустрия.