Пелегрини класира Рома на 1/4-финал за Купата на Италия

1371 0

Рома победи Парма с 2:0 като гост на стадион "Енио Тардини" в мач от 1/8-финалите на турнира за Купата на Италия. И двата гола бяха отбелязани от Лоренцо Пелегрини през второто полувреме.

23-годишният халф откри резултата в 49-ата минута, а в 76-ата реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка на футболист на домакините. До този мач Пелегрини през сезона имаше само един гол в актива си.

Така Рома влезе в 1/4-финалите на Копа Италия, а Парма приключи участието си. Съперник на римските "вълци" ще бъде Ювентус, който разгроми Удинезе с 4:0.