Парма победи драматично Киево на "Бентегоди"

4659 0

В първи мач от неделната програма на италианската Серия "А" Киево загуби като домакин на Парма с 2:3, след като водеше на полувремето с 1:0. Мариано Иско откри за домакините още в 4-ата минута след пас на Деян Лазаревич. До края на полувремето Антонио Касано и Абделкадер Гезал пропуснаха възможности за Парма, а от домакините с пропуски се отличиха Макси Лопес и Перпарим Хетемай.

В 65-ата Парма изравни. Касано беше точен след асистенция на Масимо Кода. 11 минути по-късно Кода прати топката във вратата на домакините след центриране на Даниеле Галопа и даде аванс на гостите.

В 77-ата минута Касано вкара втория си гол в мача след нова асистенция на Кода. Осем минути преди края Алберто Палоски получи топката на празна врата от Исак Кофи и намали изоставането на домакините, които обаче не успяха да стигнат до изравнителен гол.

Това бе първа победа за Парма от началото на първенството и след три кръга заемат 12-о място. Киево с две домакински загуби и победа като гост е 13-и.