Опашкарят Парма удари сензационно Интер с 2:0

1399 0

Паоло де Челие вкара първите си два гола в един мач в своята кариера, за да донесе изненадваща победа на Парма с 2:0 над Интер, която ги отлепя от дъното на таблицата. Поражението увеличава напрежението върху треньора на "нерадзурите" Валтер Мадзари, докато Роберто Донадони засега спасява поста си. Домакините, които влязоха в мача със само една победа, имаха мечтан старт на "Енио Тардини". След по-малко от пет минути Де Челие оползотвори центриране на Андреа Рисполи в наказателното поле, пускайки с крак зад Самир Ханданович.

Най-добрата възможност за Интер беше през второто полувреме, когато Матео Ковачич удари греда. Иначе опитите на "нерадзурите" бяха ялови. Петнайсетина минути преди края Де Челие удвои аванса на Парма, пускайки между краката на вратаря след карамбол. Победата изкачва "дуковете" на 18-ото място, докато Интер остава на 8-ото.