Наполи завърши разочароващия сезон 2023/24, а Аталанта уби мечтите на Рома

545 0

Отборът на Наполи направи равен 0:0 с Лече в мач от последния кръг (38) на Серия А. Миналогодишният италиански шампион завършва на десетата позиция с актив от 53 точки, докати Лече е 13-и с 38 пункта.

Наполи завърши сезона

Двубоят бе изпълнен с много борба и малко положения и двата отбора така и не успяха да си вкарат. Най-близо до гола бе Патрик Доргу в деветата минута, когато нацели напречната греда.

Аталанта уби мечтите на Рома

В другия мач от вечерта в Серия А Аталанта разби с 3:0 Торино в Бергамо и си осигури четвъртата позиция. Попаденята бяха дело на Адемола Локман, Джанлука Скамака и Марио Пашалич. Победата на "Богинята" означава, че Рома няма да се класира за Шампионска лига като пети, а ще играе в Лига Европа догодина.