Наполи опустоши Каляри за десета поредна победа

Снимка: Guliver/GettyImages

1086 0

Наполи продължава с впечатляващото си представяне в първенството на италианската Серия А. В последен мач от 26-ия кръг неаполитанци се наложиха с разгромното 5:0 при визитата си на Каляри.

По този начин играчите на Маурицио Сари записаха десетата си поредна победа в шампионата.

Хосе Кайехон откри за Наполи в 29-ата минута, а три минути преди края на първата част голмайсторът на тима Дрис Мертенс удвои. След почивката гостите стигнаха до нови три попадения, дело на капитана Марек Шамшик в 61-ата, Лоренцо Инсиние от дузпа в 72-ата и Марио Руи в 91-ата минута.

С успеха тимът от Неапол увеличи преднината си на върха в класирането пред шампиона Ювентус. Наполи е първи с 69 точки, с 4 повече от „бианконерите“, които обаче са и с мач по-малко, тъй като заради лошото време домакинството им срещу Аталанта бе отложено.