Наполи обърна Фиорентина за седма поредна победа, Рома влезе в топ 4 в Серия А

1184 0

Отборът на Наполи записа седма поредна победа в Серия А, след като обърна Фиорентина и ги надви с 1:2 като гост в мач от седмия кръг на италианското първенство.

Неаполитанци изостанаха в резултата в 28-ата минута, когато Мартинес Куарта се възползва от асистенция на Влахович, за да се разпише. В края на първата част обаче Наполи получи дузпа, която беше изпусната от Лоренцо Инсиние, но при добавката Ирвинг Лосано се разписа.

Пет минути след почивката Наполи стигна до пълен обрат с гол на Рахмани, който се възползва от асистенция на Желински. До края Фиорентина не намери сили да вземе нещо от срещата с Наполи, който е първи в Серия А със седем победи от седем мача и актив от 21 точки.

Рома също влезе в топ 4 на Серия А, след като победи Емполи с 2:0 на "Олимпико". Попаденията за "вълците" реализираха Лоренцо Пелегрини в края на първата част и Хенрих Мхитарян в началото на втората. "Вълците" заеха четвърта позиция с 15 пункта.