Милан си върна на Дженоа и приближи зона Европа

989 0

Милан продължи успешната си серия в Серия А, надделявайки над Дженоа в мач от 25-и кръг на италианското първенство. "Росонерите" победиха с 2:1 у дома, като по този начин си върнаха на този съперник за поражението с 0:1 през септември.

Милан откри резултата още в 5-ата минута, когато Карлос Бака бе най-съобразителен в наказателното поле на съперника - 1:0. Вторият гол падна през втората част, като негов автор бе Хонда. Японецът се разписа от сериозна дистанция и попадна в прегръдките на съперниците си.

Домакините бяха неприятно изненадани в 3-ата минута на даденото продължение, когато бившият играч на "червено-черните" Алесио Черчи успя да им върне един гол. Нападателят се разписа с глава след разбъркване.

След успеха "росонерите" остават на шесто място с 43 точки, все още извън зона Европа, но по-близо до целта. Това бе седми пореден мач за тях без поражение в първенството. Дженоа запази шестнадесето си място с 25 точки.