Милан се препъна срещу Сасуоло, а дузпа за малко да закопае "росонерите" още повече

2845 0

Шампионът на Италия Милан не успя да победи Сасуоло след равенство 0:0 като гост в мач от междинния четвърти кръг на Серия А. "Росонерите" дори можеха да загубят срещата, но вратарят Майк Менян спаси дузпа през първото полувреме.

В осмата минута Рафаел Леао пропиля добра възможност за гол. В средата на полувремето Алесандро Флоренци извърши нарушение в наказателното поле, а домакините получиха дузпа. Доменико Берарди застана зад бялата точка, но Менян го отказа с блестяща намеса.

В края на полувремето Оливие Жиру също изпусна добър шанс за гол пред противниковата врата. През втората част "росонерите" не бяха достатъчно агресивни в офанзивен план и не създадоха нищо опасно пред противниковата врата.

Това е второ равенство за Милан от началото на сезона, след като "росонерите" направиха "хикс" и с Аталанта във втория кръг. Въпреки това Милан излезе на върха в Серия А с 8 точки, макар и временно, защото другите отбори все още не са изиграли мачовете си от кръга.