Милан с втора поредна победа в Серия А

499 0

Милан победи с минималното 1:0 Емполи като домакин в мач от 28-ия кръг на Серия "А".

Още в 5-ата минута Кристиан Пулишич имаше възможност да изведе домакините напред, но госутващия страж Елиа Каприлие спаси удара на американеца. След това дйествията продължиха в спокойно темпо и "росонерите" владееха топката повече, но без сериозни опасности пред противниковите врати. В средата на полувремето "сините" имаха претенции за дузпа, но съдията и ВАР останаха безмълвни. Все пак 4 минути преди края на редовното време на частта Пулишич най-после даде преднина на Милан след хубав удар от границата на наказателното поле. Това беше и по-интересното за първото полувреме.

Още: Без Имобиле - толкова: Ялов Лацио рухна в края срещу Милан (ВИДЕО)

През втората част футболистите на Стефано Пиоли продължиха да доминират, но без да застрашат сериозно гостуващата врата. Четвърт час преди края Лофтъс-Чийк стреля, но вратаря на Емполи се намеси, избивайки в ъглов удар. В 83-ата минута гостите бяха близо до изравняването, но гредата бе верен помощник на "росонерите". До края не се случи нищо интересно и Милан се поздрави с втора поредна победа в италианското първенство.

В класирането Милан се изкачи на временно второ място с 59 точки, на две повече от третия Ювентус, който е с мач по-малко. Емполи пък остава с 25 пункта на 16-а позиция.

Какво предстои за двата тима след този двубой?

В следващия кръг "росонерите" гостуват на Верона, а "сините" са домакини на Болоня.

Още: Кристиан Пулишич получил смъртни заплахи след победата на Милан над Лацио

С човек по-малко Милан възкръсна, но скромният съсед Монца ги съкруши в мач с 6 гола

Бивши футболисти на Челси в основата на безценен успех за Милан в Серия А (ВИДЕО)