Милан с ценен успех при гостуването на Фиорентина

653 0

Милан спечели ценни три точки в битката за класиране в топ 4 на Серия А, след като победи Фиорентина с 1:0 като гост в мач от 36-ия кръг на първенството. На "Стадио Артемио Франки“ единственото попадение в срещата отбеляза халфът на „росонерите“ Хакан Чалханоглу с 35-та минута.

"Виолетовите“ също имаха своите шансове, но не успяха да ги реализират и в крайна сметка загубиха срещата. След този успех Милан има 62 точки, само една по-малко от четвъртия Интер, който утре приема Киево. На третата позиция вече е отборът на Аталанта, който победи Дженоа с 2:1 у дома.

Лацио също остана в битката за местата, даващи право на участие в Шампионската лига, след като победи Каляри с 2:1 като гост и се изкачи до седмото място.