Милан почна трагично 2015 година

Снимка: Guliver/Getty Images

1652 0

Милан пропусна златен шанс да се намеси категорично в борбата за 3-ото място през настоящия сезон, след като допусна шокираща домакинска загуба от Сасуоло с 1:2 в първия си мач за новата 2015 година.

"Росонерите" имаха инициативата почти през целия двубой, но слабото звено на тима - защитата, наклони везните в полза на Сасуоло, въпреки че домакините поведоха още в 9' чрез Андреа Поли.

Последва обаче изравняване 19 минути по-късно, след като Сансоне завърши атака на Доменико Берарди. Отново нападателят се отчете с асистенция, но този път Заза беше точен в 67'.

Милан се опита да стигне поне до равен, но новото попълнение Черчи и ПАцини се отчетоха с пропуски.

Така Милан не успя да се възползва от грешките на Дженоа и Фиорентина.

Тимът от Генуа се добра до 2:2 срещу Аталанта у дома, въпреки че губеше с 2:0 в началото на второто полувреме.

В същото време Фиорентина за пръв път през сезона не успя да се разпише като гост и допусна загуба срещу Парма с 0:1. През първото полувреме Гомес пропусна дузпа, а "виолетовите" се отчетоха с цели 17 удара, но това не доведе до резултат. Родригес и Савич пък си изкараха червени картони в последните 10 минути и не позволиха на Фиорентина да се бори поне за точка.

Киево и Торино направиха скучно 0:0 във Верона, докато Емполи и Верона също не успяха да си отбележат голове. Палермо удари с 5:0 Каляри у дома, а Ивайло Чочев остана резерва през целия двубой.