Милан отново е лидер в Серия А

Снимка: Guliver/GettyImages

999 0

Отборът на Милан се върна на върха в класирането на Серия А, след като разби последния Кротоне с 4:0 у дома в мач от 21-ия кръг на италианското първенство. На "Сан Сиро" в герой за "росонерите" за пореден път се превърна ветеранът Златан Ибрахимович, който вкара откриващите два гола за своя тим.

39-годишният швед се разписа в 30-та и 64-та минута, за да даде комфортна преднина на домакините, а след това два гола в рамките на две минути отбеляза и Анте Ребич, за да оформи крайното 4:0. По този начин Милан си върна първото място в класирането, което временно бе притежание на градския съперник Интер. Тимът на Стефано Пиоли вече има 49 точки, две повече от "нерадзурите", а на трето място е шампионът Ювентус с 42 точки. Кротоне остава на дъното с актив от 12 точки.