Кой друг, ако не Лукаку - Интер докосва Скудетото!

1239 0

Болоня и Интер завършиха 0:1 в мач от 29-ия кръг на италианската Серия А. Единственото попадение в мача бе дело на Ромелу Лукаку, който се разписа в 32-ата минута на мача.

Мачът започна с претенции за дузпа от страна на Болоня, но съдията не ги уважи. В 32-ата минута Лукаку отбеляза своя гол №20 през сезона, след като овладя една отбита топка и без забавяне я насочи в мрежата на Равалиа.

В 51-ата минута Лаутаро Мартинез можеше да покачи на 2:0, но ударът му срещна дясната греда на вратата на Болоня. Българският национал Валентин Антов не се появи в игра в този мач!

Така Интер се възползва от грешните стъпки на Милан и Ювентус по-рано и вече има аванс от цели 8 точки пред "росонерите", а тимът на Антонио Конте има дори мач по-малко! До края на сезона в Италия остават 9 кръга, а "нерадзурите" са все по-близо до титлата в Серия А.