Интер все по-далеч от Шампионска лига

821 0

Интер претърпя поражение от Сампдория с 1:2 в заключителния мач от 30-и кръг на италианското първенство.

"Нерадзурите" разочароваха 45 000 зрители по трибуните на "Сан Сиро" и пропуснаха възможността да се изравнят по точки с петия в таблицата Аталанта.

Бранителят Данило Д'Амброзио даде преднина на "нерадзурите" в 35-ата минута, но 21-годишният чех Патрик Шик изравни пет минути след почивката, а пет минути преди края на редовното време Фабио Куалярела от дузпа донесе победата на генуезкия тим.

Интер остава с три точки по-малко от намиращия се в зона Европа Аталанта, а Сампдория се настани на деветото място. В следващия кръг Интер гостува на борещия се за спасение в елита Кротоне.