Интер тресна европейския шампион Реал след дузпи

1568 0

Интер победи европейския клубен шампион Реал (Мадрид) с 2:1 след дузпи в първия мач на двата отбора от турнира за Интернационалната купа на шампионите.

Двубоят завърши при резултат 1:1 в редовното време. Реал игра без голямата си звезда Кристиано Роналдо. В отсъствие му единствения гол за "Белия балет" вкара Гарет Бейл в 10-ата минута.

За Интер се разписа Икарди в 68-ата минута от дузпа, като оформи крайното 1:1 в редовното време. При дузпите Иско и Икарди сбъркаха за Реал, а успехът на Интер донесе Икарди.

В другия мач от групата Манчестър Юнайтед удари Рома с 3:2 и оглави класирането с 3 точки, защото Интер взе само 2 след успеха си с дузпи.

От 23:00 часа тази вечер в среща от другата група на турнира се изправят Милан и Манчестър Сити.