Интер сломи Лацио за 12 минути

616 0

Интер победи Лацио на "Сан Сиро" с класическото 3:0 и продължава пътя си към топ 3 в Серия А.

Мауро Икарди заби два гола, след като преди това Банега даде аванса на домакините.

В 54-та минута Евер Банега получи топката пред наказателното поле, обърна се и с мощен шут с десния крак заби кълбото в горния десен паяк на Маркети. Само две минути по-късно Мауро Икарди удвои след прекрасно центриране на Данило Д‘Амброзио и точен удар с глава на първа греда.

В 65-та капитанът на „нерадзурите“ отбеляза втория си гол в мача.Банега изпълни заучено пряк-свободен удар до тъча, намери Икарди малко преди дузпата, а шутът на аржентинеца мина под ръцете на Маркети и влезе във вратата.

Интер остава седми, но вече само на две точки зад Аталанта и на три зад градския съперник Милан. Лацио остават трети с 34 точки.