Интер разгроми Дженоа и отново е на върха в Серия А, Лукаку не спира да бележи

1597 0

Италианският гранд Интер разгроми Дженоа като домакин с 4:0 в мач от 17-ия кръг на Серия А. Пореден силен мач за "нерадзурите" изигра Ромелу Лукаку, който отбеляза два гола за победата, която пък изкачи тима до първото място в шампионата.

След половин час игра Лукаку откри резултата, а само минута по-късно Роберто Галярдини удвои. Тези два бързи гола на практика пречупиха Дженоа, който удържаше фронта преди това.

През втората част "нерадзурите" стигнаха до още две попадения. В 64-ата минута Себастиано Еспозито вкара от дузпа, а седем минути по-късно Лукаку вкара втория си гол в срещата, с което оформи и крайното 4:0.

Така Интер вече има 42 точки, колкото и вторият Ювентус, но с по-добра голова разлика. Дженоа от своя страна затвърди позицията си на дъното с едва 11 точки.