Интер пропусна да скъси дистанцията до Милан и Наполи с нов хикс

Снимка: Gulliver/GettyImages

1278 0

Актуалният шампион на Италия – Интер, претърпя нова грешна стъпка в борбата на защитата си на трофея в Серия А. В мач от 30-ия кръг „нерадзурите“ направиха 1:1 с Фиорентина на „Джузепе Меаца“ и пропуснаха да се доближат максимално до Милан и Наполи, които заемат първите две позиции в шампионата.

Бившият играч на Арсенал Лукас Торейра даде аванс на „виолетовите“ с красив гол пет минути след старта на втората част, а бранителят Дензел Дъмфрийс изравни резултата пет по-късно.

В 66-ата пък реферът Даниеле Чифи отмени решението си за дузпа за Интер, след като разгледа ВАР, а в самия край на мача гостите от Флоренция можеха да отмъкнат трите точки, но голям пропуск направи Жонатан Иконе.

Така Интер остава трети и е с 60 точки, на три зад Милан, докато Фиорентина е осми с 47 пункта.