Интер продължава да е стопроцентов в Серия А след победа над Верона

2314 0

Интер спечели гостуването си на Верона с 3:1 в мач от втория кръг на Серия А. "Нерадзурите" допуснаха ранен гол, но сътвориха пълен обрат за успеха. Първото опасно положение дойде в 12-ата минута, коато Лаутаро Мартинес стреля и вратарят Лоренцо Монтито трябваше да показва класа, като изби в корнер. Три минути по-късно Верона изненада шампиона, като Иван Илич се възползва от грешка в защитата и направи резултата 1:0.

В 47-ата минута "нерадзурите" се върнаха в мача, когато Един Джеко беше намерен след дълъг тъч. Опитният босненец подаде към Лаутаро Мартинес, който не сбърка за 1:1. В 60-ата минута Интер поиска дузпа за фал срещу Лаутаро, но след намесата на VAR такава не беше отсъдена.

В 83-ата минута Матео Дармиан центрира отдясно и Хоакин Кореа прати топката в десния ъгъл на вратата. В добавеното време Кореа с втория си гол реши двубоя в полза на Интер. С победата Интер събра пълния актив от 6 точки, докато Верона има две поражения и все още няма спечелена точка.