Интер дръпна с 14 точки на върха в Серия А

Снимка: Gulliver/GettyImages

1379 0

С попадения през втората част Интер Милано спечели трудно с 2:0 като гост срещу Кротоне в двубой 34-ия кръг от Серия А.

"Нерадзурите" са с 82 точки на първо място в Серия А и имат 14 точки аванс пред заемащия втора позиция състав на Аталанта, който утре играе срещу Сосуоло.

В 69-ата минута Кристиан Ериксен даде аванс в полза на Интер след асистенция на Ромелу Лукаку.

Седем минути преди изтичане на редовното време на двубоя попадение на гостите беше отменено заради засада и след консултация с видео асистент рефера.

При бърза контра в допълнителните минути на срещата Ашраф Хакими получи пас от Николо Барела и технично фиксира крайното 2:0.

Кротоне има актив от само 18 спечелени точки и почти сигурно изпада от елита на Италия.

По-късно днес е двубоят между Милан и Беневенто. В неделя Ювентус играе като гост срещу Удинезе.