Интер дръпна на върха с разгром над Удинезе

1088 0

Интер си осигури 4 точки аванс на върха в Серия А, след като разгроми Удинезе с 4:0 като гост в мач от 16-и кръг на италианското първенство.

Интер показа превъзходство през целия мач, като вкара по две попадения в двете полувремена.

Мауро Икарди откри в 23-ата минута, след като бе изведен на чиста позиция и с удар по земя разпечата мрежата на Удинезе. В 31-ата минута Стеван Йоветич се възползва от грешка в изнасянето на топката от домакините и прехвърли вратаря за 2:0.

След почивката Икарди направи резултата класически, а 4 минути преди края на редовното време резервата Марсело Брожович оформи крайното 4:0.

Така Интер събра 36 точки и се измъкна от преследвача Фиорентина, а Удинезе е на 15-а позиция с 18 точки.