Интер докосва титлата след успех над Сасуоло

Снимка: Giuseppe Cottini/NurPhoto via Getty Images

843 0

Интер направи важна стъпка към шампионската титла след победа с 2:1 срещу Сасуоло в отложен мач от италианската Серия А. Ромелу Лукаку даде аванс на "нерадзурите" с попадение още в 10-ата минута. Интер продължи да доминира на терена до края на първото полувреме, като имаше по-добри положения.

През втората част обаче Сасуоло беше по-активният от двата отбора, като момчетата на Роберто де Зерби отправиха цели 10 удара към вратата на Самир Ханданович. Въпреки това в 67-ата минута Лаутаро Мартинес удвои за домакините. До края на срещата Сасуоло не се отказа и в 85-ата минута Хамед Траоре върна един гол.

С победата Интер дръпна с цели 11 точки в класирането пред втория Милан и докосва титлата в шампионата. Момчетата на Антонио Конте имат 71 точки, докато градският съперник е с 60. Отборът на Сасуоло е на девета позиция с актив от 40 точки.

А как завърши дербито между Ювентус и Наполи, вижте тук.