Хелас спечели дербито на Верона

1192 0

Може ли "Хелас Верона" да направи немислимото и да се спаси от изпадане? Едва ли, но надеждата не умира, след като "Верона" спечели с 3:1 градското дерби срещу "Киево".

Героите за победителите са добре известни - Лука Тони и Джампаоло Пацини. Те двамата вкараха първите две попадения в мача, с които на практика осигуриха победата. Тони блесна пръв, след като си изработи дузпа в средата на първото полувреме и с добавка реализира гол. Пацини вкара втория гол почти час след началото на мача, а след това "Верона" удържа и не допусна изравняване, след като Морас беше изгонен и "Киево" намали от дузпа чрез Серджо Пелисиер. Численото равенство на терена обаче беше възстановено в 79-тата минута, а в последната минута Артур Йоница с удар от 25 метра фиксира крайния резултат.

Победата не променя мястото на "Хелас" - последно в Серия А, но вече с 18 точки, на 7 от спасителното 17-то място. "Киево" е на безопасното 12-то място, с 31 пункта.