Хегемонът Ювентус спечели дербито с Рома и увеличи аванса си на върха (ВИДЕО)

858 0

Италианският хегемон Ювентус се устреми към шеста поредна титла, след като в дербито от 17-ия кръг на Серия "А" победи с 1:0 Рома.

Единственият гол в големия сблъсък вкара 90-милионната рекордна покупка на "старата госпожа" Гонсало Игуаин в 14-ата минута след самостоятелна акция.

Римляните играха много ялово в атака и настъпиха газта чак след 70-ата минута, но пропиляха открилите им се възможности с лека ръка.

С постигнатият успех торинци събраха 42 точки и се откъснаха на 7 пред Рома, и взеха солидна преднина в борбата за скудетото.

"Вълците" продължават с трагичното си представяне на "Ювентус Стейдиъм" и регистрираха седма загуба от седем мача на този стадион.

Ювентус – Рома 0:1

Голмайстор: Игуаин (14)

Ювентус: Буфон, Лихтщайнер (68-Бардзали), Ругани, Киелини, Сандро, Кедира, Маркизио, Стураро, Пянич (51-Куадрадо), Игуаин (82-Дибала), Манджукич

Треньор: Макс Алегри

Рома: Счесни, Рюдигер, Манолас (85-Перес), Фасио, Емерсон, Де Роси (72-Ел Шааруи), Строотман, Пероти, Наинголан, Жерсон, Джеко

Треньор: Лучано Спалети

Торино, ст.: "Олимпико"

Съдия: Даниеле Орсато

Жълти картони: Ругани, Сандро, Стураро (Ювентус); Де Роси, Джеко, Жерсон, Наинголан, Рюдигер (Рома)