Гол в 97-ата минута донесе поредна инфарктна победа на Милан

Снимка: Getty Images/Gulliver

2742 0

Милан победи Удинезе с 1:0 с гол в последните секунди в среща от 11-и кръг на Серия А, която се игра на стадион "Дачия Арена" в Удине.

В 95-ата минута реферът изгони защитника на Удинезе Брам Нуйтинк, а 120 секунди по-късно Алесио Романьоли отбеляза единствения гол в срещата. Първоначално голът бе отменен. Въпреки това след намесата на VAR попадението за „дявола” бе зачетено и отборът ликува в Удине. За пореден път капитанът на "черно-червените" носи успех на Милан със свой решителен изстрел.

Милан влезе в серия от три поредни победи след успехите срещу Дженоа (2:1) и Сампдория (3:2). Отборът на Дженаро Гатузо е четвърти в таблицата с 21 точки, колкото има и петият Лацио. Действащият шампион Ювентус е начело в класирането с 31 т.