Фиорентина наказа грешката на Наполи и вече е на второ място

Снимка: Gulliver/ Getty Images

1194 0

Фиорентина се завърна на победоносния път, след като днес удари с 3:0 Удинезе на "Артемио Франки" в мач от 15-ия кръг на Серия А.

Домакините имаха превес през по-голямата част от двубоя и се възползваха от слабото представяне на "зебрите", особено в дефанзивен план.

През първата част "виолетовите" вкараха само един гол, като той падна в 26'. Бадел имаше пространство пред себе си и пробва удар от далечна дистанция. Топката рикошира в Калинич и влетя неспасяемо във вратата на Удинезе, а голът беше записан на името на нападателя.

До края на полувремето Удинезе изпусна две страхотни възможности да изравни, а Баду уцели и гредата.

През второто полувреме "виолетовите" затвориха постъпите към своята врата и на контраатаки успяха да стигнат до успеха, не и без да изнервят максимално феновете си с куп пропуски.

В 62' Иличич беше точен от дузпа за 2:0, докато в самия край на мача Гонсало Родригес се разписа за класическата победа на "виолетовите".

С победата си Фиорентина се изкачи на 2-о място в подреждането, като имат 32 точки в актива си - само на точка от лидера Интер, и 1 пред Наполи.