Джеко с рекорд при нов успех на Рома

1383 0

Рома записа трета поредна победа в италианската Серия А. В мач от 30-ия кръг "вълците" се наложиха у дома с 2:0 над гостуващия Емполи.

И двете попадения на "Стадио Олимпико" бяха дело на босненския национал Един Джеко. Той откри резултата още в 12-ата минута, след като бе най-съобразителен в наказателното поле, реализирайки след центриране от корнер. След почивката босненецът подпечата успеха за своя тим с втория си гол в мача в 56-ата минута. Джеко получи подаване с глава от Мохамед Салах в малкото наказателно поле и с мощен шут от близо метър разстреля стража на тосканци за крайното 2:0.

С двата си гола нападателят вече има 33 попадения през сезона, с което подобри и клубния рекорд на столичани за най-много реализирани попадения от един играч за една кампания.

Иначе със спечелените 3 точки Рома се утвърди на втората позиция с 68 точки, на 5 зад лидера Ювентус, който обаче е и с мач по-малко.