Дебелак или не, Игуаин си свърши работата в дебюта за Юве (ВИДЕО)

Снимка: Guliver/Getty Images

2225 0

Гонсало Игуаин - най-скъпият футболист в италианската Серия А - донесе победата на шампиона Ювентус с 2:1 над Фиорентина в първия кръг на Калчото. Определеният за "дебел" аржентински нападател накара критиците си да замълчат и започна малко по малко да изплаща огромното доверие, гласувано му при заплащането на 90 милиона евро на Наполи.

СНИМКА: ИГУАИН Е ДЕБЕЛ И НЕ ГО КРИЕ

Игуаин вкара в 75-ата минута за крайното 2:1 на "Ювентус Стейдиъм", след като Сами Кедира бе дал аванс на "бианконерите" в 37-ата минута, а Никола Калинич бе изравнил в 70-ата.

Мачът не бе особено вълнуващ, а гостите заслужено загубиха, защото попадението им бе отбелязано при единствения точен удар, като те нямаха особени други шансове, докато Юве отправи 19 изстрела към противниковата врата.

Новият сезон за Макс Алегри и компания почна по най-добрия начин - с победа и гол на Игуаин. Рома по-рано също започна ударно с разгром 4:0 над Удинезе, като Диего Пероти вкара две дузпи, а по едно попадение след почивката добавеиха Един Джеко и Мохамед Салах.