Божинов избухна с 2 гола, Тернана мечтае за Серия А (ВИДЕО)

Божинов избухна с 2 гола, Тернана мечтае за Серия А  (ВИДЕО)
Снимка: ternanacalcio.com

1879 0

Българският нападател Валери Божинов избухна с два гола за Тернана в мача oт Серия Б срещу Кротоне, спечелен от неговия тим с 2:1. В 5-ата минута доскорошният играч на Левски вкара първия гол за новата година във втория ешелон на италианския футбол с неспасяем удар в горния десен ъгъл на вратата на гостите след удар от 10-ина метра. Второто попадение в 52-ата минута бе още по-впечатляващо. Вратарят на Кротоне Гордас излезе, за да изчисти топката пред своето наказателно поле, но тя попадна в Божинов, който прехвърли вратаря и защитниците с удар от над 30 метра. И след двете попадения Божинов се хвърли в прегръдките на треньора си Атилио Тесер. Героят в мача бе заменен в 66-ата минута от Чераволо под бурните аплодисменти на зрителите. До края на мача Кротоне успя да стигне до почетно попадение, чрез Падован в 88-ата минута. След този успех Тернана се изкачи до 13-ото място с 28 точки, като е само на три пункта от местата, даващи право на плейоф за влизане в Серия А.

Павел Виданов не влезе в игра за своя Трапани при загубата от Пескара с 2:4.

Трапани - Виченца 2:4

Лидер е Карпи с 43 т. и мач по-малко, следван от Фрозиноне, Болоня и Специя с по 34.